Název práce: Analýza dostupnosti sociální infrastruktury ve městě Beroun v souvislosti s rezidenční suburbanizací
Autor(ka) práce: Slabý, Ondřej
Vedoucí práce: Černá Silovská, Hana
Oponenti práce: Kolaříková, Jana
Bakalářská práce se zabývá dopady suburbanizačních procesů na zasažené města a obce v zázemí jádrových měst. Konkrétně se zabývá vlivem těchto procesů na sociální infrastrukturu v zasažených městech a obcích. Práce se zaměřuje na město Beroun, které se nachází v okrese Beroun ve Středočeském kraji. Změny v demografické struktuře populace vytvářejí tlak kromě předškolních zařízení a základních škol také na zařízení sociální péče, které poskytují služby mířené na seniory.
Klíčová slova: suburbanizace; město Beroun; rozvoj města; sociální infrastruktura; demografická revoluce
Název práce: The analysis of availability of the social infrastructure in the city of Beroun in the context of the residential suburbanization
Autor(ka) práce: Slabý, Ondřej
Vedoucí práce: Černá Silovská, Hana
Oponenti práce: Kolaříková, Jana
This bachelor thesis deals with the impact of suburbanization on affected cities and municipalities in the hinterland of core cities. It deals concretely with the influence of the suburbanization on social infrastructure in affected towns and municipalities. The thesis focuses on the city of Beroun, which is located in the district of Beroun in Central Bohemia. The changes in demographic structure of the population put pressure, not only on kindergartens and elementary schools, but also on the social service facilities which take care of pensioners and the elderly.
Klíčová slova: suburbanization; the city of Beroun; city development; social infrastructure; demographic revolution

Studijní program / obor: Ekonomie a hospodářská správa/Veřejná správa a regionální rozvoj
Fakulta: Národohospodářská fakulta
Katedra: Katedra regionálních studií