Proměna hudebního průmyslu a jeho business modelů

Název práce: Proměna hudebního průmyslu a jeho business modelů
Autor(ka) práce: Leitgebová, Tereza
Vedoucí práce: Andera, Michal
Oponenti práce: Zýka, Miloslav
Diplomová práce se zabývá proměnou hudebního průmyslu a jeho business modelů. Teoretická část mapuje historický vývoj tohoto dynamického a v mnohém nepředvídatelného odvětví, který byl způsoben technologickými inovacemi, jež umožnily vznik nových obchodních modelů. Praktická část má podobu obsahové analýzy rozhovorů s představiteli zásadních mediálních institucí na českém hudebním trhu. Analýza hledá odpovědi na otázky týkající se budoucnosti fyzických nosičů a streamingu, který představuje pro hudební průmysl po mnoha ztrátových letech obrovskou šanci. Nakonec popisuje, jak transformaci tohoto odvětví vnímají špičkoví odborníci z oboru.
Klíčová slova: hudební průmysl; český hudební trh; obchodní model; fyzický nosič; streaming
Název práce: Transformation of the music industry and its business models
Autor(ka) práce: Leitgebová, Tereza
Vedoucí práce: Andera, Michal
Oponenti práce: Zýka, Miloslav
This Master’s thesis focuses on transformation of the music industry and its business models. The theoretical part studies the historical evolution of this dynamic and in many ways unpredictable sector, caused by technological innovations, which enabled the emergence of new business models. The practical part consists of a content analysis of interviews with representatives of major media institutions within the Czech music market. The analysis aims to answer the questions regarding the future of physical carriers and furthermore of streaming medias which currently represent great potential for music industry. The analysis is concluded by the field experts’ perception on such transformation of the industry.
Klíčová slova: Music industry; Czech music market; Business model; Physical carrier; Streaming

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská