Strategie inbound marketingu pro mobilní aplikaci Socialball

Název práce: Strategie inbound marketingu pro mobilní aplikaci Socialball
Autor(ka) práce: Machalický, Jakub
Vedoucí práce: Mareš, Jan
Oponenti práce: Andera, Michal
Cílem této diplomové práce je vytvořit návrh inbound marketingové strategie na základě analýzy trhu s mobilními aplikacemi. V práci jsou analyzovány mobilní aplikace TikTok, SHAREit, Onefootball a SmartNews. Všechny aplikace jsou analyzovány s důrazem na jejich webové stránky, SEO a aktivitu na sociálních sítích. Navrhovaná marketingová strategie je připravená pro mobilní aplikaci Socialball, která přináší nový způsob v předávání sportovních zpráv. Pro účely diplomové práce byl proveden kvantitativní výzkum ve formě dotazníkového šetření. Návrh inbound marketingové strategie zahrnuje návrh na úpravu webových stránek, doporučený obsah pro sociální sítě a blog. Dále je v práci aplikován framework See-Think-Do-Care a práce je ukončena návrhem linkbuildingové strategie a analýzou klíčových slov. Vypracovaná marketingová strategie poslouží Socialballu jako základ pro jeho online marketingové aktivity.
Klíčová slova: online marketing; mobilní aplikace; inbound marketing
Název práce: Inbound marketing strategy for the mobile application Socialball
Autor(ka) práce: Machalický, Jakub
Vedoucí práce: Mareš, Jan
Oponenti práce: Andera, Michal
The aim of this thesis is to make an inbound marketing strategy based on the analysis of the mobile application market. The thesis analyzes mobile applications TikTok, SHAREit, Onefootball and SmartNews. All applications are analyzed with focus on their website, SEO and activities on social networks. The designing marketing strategy is made for the Socialball mobile app, which offers a new way to share sports news. Quantitative research in form of a questionnaire survey was made for the purposes of this thesis. This inbound marketing strategy includes a proposal for the website changes, content for social media sites and a blog. Moreover, the framework See-Think-Do-Care is applied and the thesis is concluded with a linkbuilding strategy and keyword analysis. The marketing strategy will serve as a basis for Socialball's online marketing activities.
Klíčová slova: online marketing; inbound marketing; mobile app

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská