Odpovědnost dopravců v mezinárodní nákladní přepravě

Název práce: Odpovědnost dopravců v mezinárodní nákladní přepravě
Autor(ka) práce: Hrabalová, Jana
Vedoucí práce: Novák, Radek
Oponenti práce: Švarc, Zbyněk
Diplomová práce se věnuje odpovědnosti dopravců v mezinárodní nákladní přepravě se zaměřením na silniční a železniční přepravu. Diplomová práce je rozdělena do 5 kapitol. První kapitola přináší obecné informace týkající se problematiky přeprav, druhá kapitola se zaměřuje na odpovědnost dopravců podle Úmluvy CMR, třetí kapitola pojednává o odpovědnosti dopravců podle Úmluvy CIM, čtvrtá kapitola provádí srovnání odpovědnosti podle Úmluvy CMR a Úmluvy CIM, pátá kapitola obsahuje příklady soudních rozhodnutí.
Klíčová slova: Odpovědnost; Dopravce; Železniční přeprava; Mezinárodní přeprava; Úmluva CMR; Silniční přeprava; Úmluva CIM
Název práce: The liability of carriers in international freight transport
Autor(ka) práce: Hrabalová, Jana
Vedoucí práce: Novák, Radek
Oponenti práce: Švarc, Zbyněk
The diploma thesis deals with the liability of carriers in international freight transport with a focus on road and rail transport. The thesis is divided into 5 chapters. The first chapter provides general information on transport issues, the second chapter focuses on the liability of carriers under the CMR Convention, the third chapter discusses the liability of carriers under the CIM Convention, the fourth chapter compares the liability under the CMR Convention and the CIM Convention, the fifth chapter contains examples of court decisions.
Klíčová slova: International transport; The CIM Convention; The CMR Convention; Liability; Carrier; road transport; rail transport

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Podnikání a právo
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská