Optimalizace skladových zásob vybrané obchodní společnosti

Název práce: Optimalizace skladových zásob vybrané obchodní společnosti
Autor(ka) práce: Koranda, František
Vedoucí práce: Holečková, Jaroslava
Oponenti práce: Hrbková, Petra
Práce popisuje historický vývoj řízení skladových zásob a logistiky a aktuální trendy v oboru.Dále práce obsahuje metodické základy analýzy a optimalizace skladových zásob obchodníchspolečností, základy statistické analýzy časových řad a predikce.Další částí práce je analýza procesů týkajících se logistiky a skladových zásob ve vybrané společnosti,analýza ABC založena na Paretově pravidlu a optimalizace řízení zásob pomocí „Economic OrderQuantity, service level a statistické predikce.Pro vypracování práce byl využit kancelářský balíček Office, skriptovací jazyk Python, přesnějidistribuce Anaconda a další nástroje.
Klíčová slova: ABC analýza; Service level; Economic order quantity
Název práce: Optimatization of Supply Stocks of Given Company
Autor(ka) práce: Koranda, František
Vedoucí práce: Holečková, Jaroslava
Oponenti práce: Hrbková, Petra
This thesis contains methodical basis of analysis of stocks and logistic processes of for-profitcorporations. The thesis also contains short history of logistics and summary of contemporary trendsand challenges of now-a-days logistics. The thesis contains basics of statistical analysis of time series.The thesis also consists of analysis of logistical processes in given for-profit corporation, so called „ABCanalysis” of its stocks. Optimization of the stocks using Economic Order Quantity, Service Leveland statistical prediction.The thesis was created with the Microsoft Office package, Python scripting language, Anacondadistribution and other.
Klíčová slova: ABC analysis; Economic order quantity; Service level

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku