Partnerství měst a jeho význam pro rozvoj cestovního ruchu

Název práce: Partnerství měst a jeho význam pro rozvoj cestovního ruchu
Autor(ka) práce: Frčková, Eliška
Vedoucí práce: Petrů, Zdenka
Oponenti práce: Kalábová, Markéta
Bakalářská práce se zabývá dopadem partnerství měst na cestovní ruch. V úvodu jsou popsány pojmy jako cestovní ruch, partnerství měst a dopady partnerství na města a obce. Význam partnerství měst a jeho dopad je v práci zkoumán konkrétně ve městě Písek. Pro samotný výzkum jsou zvolena data z ubytovacích zařízení ve městě, z kterých jsou zkoumané zdrojové země a města hostů přijíždějících do Písku. Na závěr jsou prezentovány výstupy analýzy dat z ubytovacích zařízení i výsledky krátkého pilotního dotazníku, který byl uskutečněn na základě analýzy předešlých dat a který měl za cíl rychlý průzkum informovanosti obyvatel Písku ohledně partnerství měst.
Klíčová slova: Partnerství měst; Cestovní ruch; Město Písek
Název práce: Town-twinning and its importance for tourism development
Autor(ka) práce: Frčková, Eliška
Vedoucí práce: Petrů, Zdenka
Oponenti práce: Kalábová, Markéta
The Bachelor thesis concentrates on the effects of town-twinning on touristic development. The beginning of the thesis describes basic terms such as touristic development, town-twinning, and the effects of town-twinning on a certain town and it's whole area. The value of town-twinning and its effects are specifically investigated in the town of Písek. For the research, data was collected from accommodation facilities in Písek. In this data, the tourists are selected according to which country they traveled to Písek from. The end of the thesis presents the results and an analysis of the data from the accomadation facilities, as well as the outcome from a public questionaire that was made with locals to Písek. The aim of this questionaire was to explore if, and to what extent, the inhabitants of Písek are informed of concerning the Town-twinning.
Klíčová slova: Town Písek; Incoming Tourism; Town-twinning

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu