Vzdělávání a rozvoj zaměstnanců v IT společnosti

Název práce: Vzdělávání a rozvoj zaměstnanců v IT společnosti
Autor(ka) práce: Vaněčková, Lucie
Vedoucí práce: Palíšková, Marcela
Oponenti práce: Němec, Otakar
Diplomová práce se zabývá problematikou vzdělávání a rozvoje zaměstnanců. Hlavním cílem práce je analýza současného systému vzdělávání a rozvoje zaměstnanců v konkrétní IT společnosti. Pro naplnění cíle jsou využity kvalitativní i kvantitativní metody. Jedná se o polostrukturované rozhovory, analýzu interních materiálů, celopodnikové dotazníkové šetření, srovnání teorie s praxí a syntézu. Diplomová práce je rozdělena na teoretickou a praktickou část. V teoretické části jsou popsány základní pojmy související s problematikou vzdělávání a rozvoje zaměstnanců. Praktická část je aplikována na IT společnost a zabývá se analýzou jejího současného systému vzdělávání a rozvoje zaměstnanců. Přínosem práce je navržení doporučení vedoucích ke zlepšení současného systému vzdělávání a rozvoje zaměstnanců v uvedené IT společnosti a vytvoření zjednodušeného kompetenčního modelu pro všechny pracovní oblasti, které jsou ve společnosti zastoupeny.
Klíčová slova: rozvoj; lidský kapitál; kompetenční model; vzdělávání
Název práce: Learning and development of employees in an IT company
Autor(ka) práce: Vaněčková, Lucie
Vedoucí práce: Palíšková, Marcela
Oponenti práce: Němec, Otakar
This Master’s thesis deals with learning and development of employees. The main aim of the thesis is to analyse the current system of learning and development in an IT company. Both qualitative and quantitative methods are used to achieve this goal. These are semi-structured interviews, analysis of internal materials, questionnaire survey, comparing theory with practise, and synthesis. The thesis is divided into a theoretical and a practical part. The theoretical part describes the basic concepts related to learning and development of employees. The practical part is applied to the IT company itself and deals with the analysis of its current system of learning and development. The contribution of the thesis is to propose recommendations to improve the current system of learning and development in the presented IT company and to create a simplified competency model.
Klíčová slova: Human Resources; Learning; Development; Education; Competency model

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská