Tvorba rozvrhu pro výuku

Název práce: Tvorba rozvrhu pro výuku
Autor(ka) práce: Krzáková, Dieu Trang
Vedoucí práce: Sekničková, Jana
Oponenti práce: Skočdopolová, Veronika
Tvorbou rozvrhu se zabývá každá škola. Tato práce se zaměřuje na optimalizaci tvorby rozvrhu pro Katedru ekonometrie na Fakultě informatiky a statistiky na Vysoké škole ekonomické v Praze. Pohlíží na tvorbu rozvrhu jako na přiřazovací problém, ve kterém dochází k přiřazení vyučujících a předmětů k předem daným učebnám a časům. Zároveň pracuje tato práce s více než jednou účelovou funkcí, které optimalizují rozvrh vzhledem k vyučujícím. Část práce je věnována návrhům, jak by se dal model vylepšit.
Klíčová slova: přiřazovací problém; rozvrh; optimalizace; lineární programování
Název práce: Timetabling for education
Autor(ka) práce: Krzáková, Dieu Trang
Vedoucí práce: Sekničková, Jana
Oponenti práce: Skočdopolová, Veronika
Every school deals with timetabling problem. This work focuses on the problem of optimization of the timetable for the department of econometrics of the Faculty of Informatics and Statistics at the University of Economics in Prague. The timetabling problem can be seen as an assignment problem, in which teachers and subjects are assigned to predetermined classrooms and times. At the same time, this work deals with more than one objective function which optimize the timetable with regard to teachers. A part of this work is dedicated to suggestions on how the model could be improved.
Klíčová slova: optimization; linear programming; timetable; assignment problem

Studijní program / obor: Kvantitativní metody v ekonomice/Matematické metody v ekonomii
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra ekonometrie