Informační systémy na českých základních uměleckých školách

Název práce: Informační systémy na českých základních uměleckých školách
Autor(ka) práce: Spilka, Jiří
Vedoucí práce: Kouba, Vojtěch
Oponenti práce: Šmíd, Ilja
Diplomová práce mapuje současnou nabídku informačních systémů pro základní umělecké školy v České republice. V úvodní části definuje informační systém a související pojmy, proces tvorby informačního systému a informatické potřeby základních uměleckých škol. Zmiňuje dříve používané programy používané v českých ZUŠ. Následně představuje aplikace současných nejvýznamnějších poskytovatelů softwaru pro ZUŠ: Klasifikace a iZUŠ. Shrnuje jejich prostředí, funkce a doprovodné služby. Přináší zpětnou vazbu uživatelů jednotlivých systémů z řad vedoucích pracovníků ZUŠ.
Klíčová slova: informační systém; základní umělecká škola; Klasifikace; iZUŠ; ZUŠ
Název práce: Information systems on Czech basic art schools
Autor(ka) práce: Spilka, Jiří
Vedoucí práce: Kouba, Vojtěch
Oponenti práce: Šmíd, Ilja
This thesis maps the current information system options for elementary art schools in the Czech Republic. In the introduction it defines the system, related terms, process of its creation and informatic needs of basic art schools. It describes previously used programmes. Later it introduces the applications of the currently most relevant software providers: Klasifikace and iZUŠ. It summarizes their functions, user interface, and additional services. It brings feedback of the respective system's from basic art schools managers.
Klíčová slova: information system; basic art school; ZUŠ; Klasifikace; iZUŠ

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management