Ocenění společnosti ZNOVÍN ZNOJMO, a.s

Autor(ka) práce: Dobrovolná, Andrea
Vedoucí práce: Maříková, Pavla
Oponenti práce: Sýkorová, Andrea
Diplomová práce se zabývá oceněním společnosti Znovín Znojmo a. s. Cílem je ocenění podniku na bázi tržní hodnoty k 1.1.2018. První část práce obsahuje strategickou a finanční analýzu. Druhá část vycházející z předchozích analýz zahrnuje analýzu a následnou prognózu generátorů hodnoty a finančního plánu. Poslední část – ocenění – je provedeno výnosovou metodou ve variantě DCF Entity. Druhou metodou ocenění je metoda tržního porovnání. Na základě všech informací a dosažených výsledků je odhadnut interval výsledné hodnoty podniku.
Klíčová slova: Znovín Znojmo; ocenění podniku; strategická analýza; finanční analýza; generátory hodnoty; DCF Entity
Název práce: Business Valuation of ZNOVÍN ZNOJMO, a.s
Autor(ka) práce: Dobrovolná, Andrea
Vedoucí práce: Maříková, Pavla
Oponenti práce: Sýkorová, Andrea
The thesis deals with a valuation of the company Znovín Znojmo a. s. The goal is to find its market value as of 1st January 2018. The first part of the thesis contains a strategic and financial analyses. The second part, based on previous analyses, includes the analysis and the subsequent forecast of the value drivers and the financial plan. The valuation itself is carried out using the DCF Entity method. As the additionally valuation method is chosen metod of market approach to valuation. Based on all the information and the results found, the final valuation is estimated.
Klíčová slova: Znovín Znojmo; business valuation; strategic analysis; financial analysis; value drivers; DCF Entity

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance a oceňování podniku
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku