Ocenění privátní zubní praxe

Název práce: Ocenenie privátnej zubnej praxe
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom diplomovej práce je určenie hodnoty privátnej zubnej praxe so sídlom na Slovensku k 31.12.2017. Teoretická časť zhrňuje základné informácie o zdravotníctve na Slovensku a jeho financovaní, analyzuje právne formy výkonu činnosti stomatológa a rieši možnosti predaja stomatologických praxí. Na začiatku praktickej časti je uvedený popis predmetu ocenenia, nasleduje finančná a strategická analýza, prognóza generátorov hodnôt a finančný plán. Práca je zakončená ocenením stomatologickej praxe a stanovením výsledného odhadu jej trhovej hodnoty.
Klíčová slova: finančná analýza; strategická analýza; oceňovanie; stomatologická prax; minútová kalkulácia
Název práce: Ocenění privátní zubní praxe
Jazyk práce: Slovensky
Cílem diplomové práce je určení hodnoty privátní zubní praxe se sídlem na Slovensku k datu 31.12.2017. Teoretická část shrnuje základní informace o zdravotnictví na Slovensku a jeho financovaní, analyzuje právní formy výkonu činnosti stomatologa a řeší možnosti prodeje stomatologických praxí. Na začátku praktické části je uveden popis předmětu ocenění, následuje finanční a strategická analýza, prognóza generátorů hodnoty a finanční plán. Práce je zakončena oceněním stomatologické praxe a stanovením výsledného odhadu její tržní hodnoty.
Klíčová slova: oceňování; stomatologická prax; finanční analýza; strategická analýza; minutová kalkulace
Název práce: Valuation of a private dental practice
Jazyk práce: Slovensky
The aim of this diploma thesis is to determine the value of private dental practice based in Slovakia as of December 31, 2017. Theoretical part summarizes general information on the Slovak health care system and its financing as well as possible legal forms of dental practice and opportunities of selling such practice. Practical part begins with the description of the practice as a subject of valuation and is followed by financial and strategic analysis, key value drivers and financial plan. Finally, financial estimate of the practice´s market value is calculated.
Klíčová slova: valuation; dental practice; financial analysis; strategic analysis; minute calculation

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance a oceňování podniku
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku