Finanční gramotnost na středních odborných školách

Název práce: Finanční gramotnost na středních odborných školách
Autor(ka) práce: Zelená, Aneta
Vedoucí práce: Králová, Alena
Oponenti práce: Berková, Kateřina
Bakalářská práce se zaměřuje na problematiku finanční gramotnosti žáků středních odborných škol a zabývá se kvalitou finančního vzdělávání na sekundárním stupni vzdělávací soustavy. Práce je rozdělena na část teoretickou a část praktickou. Teoretická část objasňuje principy finančních instrumentů a finančního plánování. Dále je zde rozebrán systém finančního vzdělávání na středních odborných školách. V praktické části jsou shrnuty výsledky výzkumného šetření provedeného na obchodní akademii, na střední odborné škole a odborném učilišti. Cílem výzkumu bylo identifikovat nedostatky ve výuce finanční gramotnosti na středních odborných školách a odborných učilištích.
Klíčová slova: finanční gramotnost; finanční vzdělávání; střední školy
Název práce: Financial literacy at secondary apprentice schools
Autor(ka) práce: Zelená, Aneta
Vedoucí práce: Králová, Alena
Oponenti práce: Berková, Kateřina
The bachelor thesis focuses on the financial literacy of pupils of secondary vocational schools and also focuses on the quality of financial education in the Czech secondary educational system. The thesis is divided into theoretical and practical parts. The theoretical part clarifies the principles of financial instruments and financial planning. Furthermore, there is discussed the system of financial education at secondary vocational schools. The practical part summarizes the results of the research made at business academy, secondary vacational school and apprentice school. The aims of the research was to identify deficiencies in teaching of financial literacy at secondary vocational schools and apprentice schools.
Klíčová slova: financial education; financial literacy; secondary schools

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Vzdělávání v ekonomických předmětech
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra didaktiky ekonomických předmětů