Nové typy pojistných produktů

Název práce: Nové typy pojistných produktů
Autor(ka) práce: Nováková, Miroslava
Vedoucí práce: Ducháčková, Eva
Oponenti práce: Štok, Jan
Tato diplomová práce s názvem Nové typy pojistných produktů má za úkol představit a analyzovat nové produkty na pojistných trzích, se kterými pojišťovny přicházejí v důsledku měnících se trendů na těchto trzích. V první kapitole jsou jednotlivé trendy více přiblíženy a rozebrány. Jedná se především o všeobecné zavádění technologií, regulace trhů a demografické změny. V dalších kapitolách jsou již analyzovány jednotlivé produkty, jež nově vznikly či byly přepracovány v důsledku aktuálních potřeb trhu.
Klíčová slova: Pojistné produkty; Životní pojištění; Technologie; Demografie; Trendy na pojistných trzích; Pojištění; Neživotní pojištění
Název práce: New types of insurance products
Autor(ka) práce: Nováková, Miroslava
Vedoucí práce: Ducháčková, Eva
Oponenti práce: Štok, Jan
This diploma thesis called New types of insurance products aims to introduce and analyze new products in insurance markets, which insurance companies introduce as a result of changing trends in these markets. In the first chapter, the individual trends are described in more detail. These include, in particular, the introduction of technology, market regulation and demographic change. The following chapters analyze the individual products that were newly created or reworked as a result of current market needs.
Klíčová slova: Trends in insurance markets; Insurance; Insurance products; Non-life insurance; Technology; Life insurance; Demography

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví