Ocenění společnosti JetBrains s.r.o

Autor(ka) práce: Pros, Aleš
Vedoucí práce: Krabec, Tomáš
Oponenti práce: Václav, Filip
Tato práce se zabývá oceněním společnosti JetBrains s.r.o. Na základě vybraných konkurentů je zpracována finanční analýza, kde dochází k potvrzení předpokladu going koncern. Na finanční analýzu navazuje strategická analýza, která předpovídá tempo růstu tržeb a potvrzuje možnost použití metody DCF. V generátorech hodnoty dochází k predikci hlavních proměnných pro ocenění. Společnost je oceněna za použití metody DCF entity a WACC. Jako doplňkové slouží tržní ocenění. Poté je stanovena výsledná hodnota.
Klíčová slova: ocenění; JetBrains s.r.o.; DCF Entity; tržní ocenění; strategická analýza; generátory hodnoty; finanční plán; WACC; finanční analýza
Název práce: Valuation of the company JetBrains s.r.o
Autor(ka) práce: Pros, Aleš
Vedoucí práce: Krabec, Tomáš
Oponenti práce: Václav, Filip
This thesis is focused on the valuation of the company JetBrains s.r.o. Based on the selected competitors, the financial analysis where the assumption of going concern is confirmed is produced. The financial analysis is followed by the strategic analysis, which estimates the growth rate of sales and confirms the possibility of using the DCF method. In the generators of value, the prediction of the main variables for the valuation is done. The company is evaluated using the DCF entity method and WACC. Additionally, the market valuation is used. After that, the final value is determined.
Klíčová slova: valuation; financial analysis; generators of value; JetBrains s.r.o.; strategic analysis; financial plan; DCF entity; WACC; market valuation

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance a oceňování podniku
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku