Název práce: Zaisťovníctvo, základy zaisťovacieho účtovníctva a ich aplikácia v programe SAP
Jazyk práce: Slovensky
Hlavnou témou bakalárskej práce je zaisťovníctvo a účtovníctvo v zaisťovni. V prvej časti práce sa zameriavam na charakteristiku zaistenia, jej typy a taktiež na podrobný opis foriem zaistenia. Potom v práci popíšem spoločnosť VIG RE Zajišťovna, a. s. a v skratke aj jej materskú spoločnosť VIG. Práca predstavuje nielen teoretické využitie programu SAP, ale aj praktické. Záver je venovaný vyhodnoteniu role SAP v sfére zaisťovníctva.
Klíčová slova: Účtovníctvo; Zaistenie; Program SAP
Název práce: Zajišťovnictví, základy zajišťovacího účetnictví a jejich aplikace v programu SAP
Jazyk práce: Slovensky
Hlavním tématem bakalářské práce je zajišťovnictví a účetnictví v zajišťovně. V první části práce se zaměřuji na charakteristiku zajištění, její typy a také na podrobný popis forem zajištění. Dále v práci popisuji společnost VIG RE Zajišťovna, a. s. a ve zkratce i její mateřskou společnost VIG. Práce se poté zabývá teoretickým i praktickým využitím programu SAP. Závěr je věnován vyhodnocení role SAP ve sféře zajišťovnictví.
Klíčová slova: Zajištění; Účetnictví; Program SAP
Název práce: Reinsurance, fundamentals of reinsurance accounting and their application in the programme SAP
Jazyk práce: Slovensky
The main topic of the bachelor thesis is reinsurance and accounting in reinsurance. First of all, I focus on a characteristic of reinsurance, its types as well as a details description of reinsurance forms. Secondly, I describe a reinsurance company VIG RE Zajišťovna, a. s. and present its parent company VIG. The next part consists not only from a theoretical use of the programme SAP, but also a practical one. Lastly, the conclusion is devoted to the evaluation of the role of SAP in the reinsurance sector.
Klíčová slova: Reinsurance; Accounting; Programme SAP

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví