Analýza vývoje úvěrů obyvatelstva v ČR

Název práce: Analýza vývoje úvěrů obyvatelstva v ČR
Autor(ka) práce: Zotov, Semyon
Vedoucí práce: Dvořák, Petr
Oponenti práce: Kučerová, Adéla
Diplomová práce s názvem Analýza vývoje úvěrů obyvatelstva v České republice se zabývá zadlužeností českých domácností. První část práce se věnuje teoretickým poznatkům, které úzce souvisejí se zadlužeností domácností. Jsou zde vysvětleny pojmy jako zadluženost, spotřebitelské úvěry, hypoteční úvěry apod. Praktická část práce se věnuje analýze zadluženosti českých domácností a analýze spotřebitelských a hypotečních úvěrů u bankovních finančních institucí. V závěru praktické části je uveden příklad hypotečního úvěru dle nových podmínek stanovených Českou národní bankou.
Klíčová slova: Zákon o spotřebitelském úvěru; Zadluženost domácností; Bankovní úvěrové produkty
Název práce: Analysis of the Development of Loans in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Zotov, Semyon
Vedoucí práce: Dvořák, Petr
Oponenti práce: Kučerová, Adéla
Diploma thesis entitled Analysis of the Development of Loans in the Czech Republic deals with the indebtedness of Czech households. The first part is devoted to the theoretical knowledge, which is closely related to the concept of household indebtedness. There are explained terms such as indebtedness, consumer loans, mortgage loans etc. The practical part of the thesis is devoted to the analysis of indebtedness of Czech households. Analyzing consumer loans and mortgages for banking financial institutions. Also new regulation of the Czech National Bank is explained.
Klíčová slova: Household debt; Bank credit products; Consumer credit law

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví