Současný trend v oblasti korporátního pojištění

Název práce: Současný trend v oblasti korporátního pojištění
Autor(ka) práce: Tisová, Petra
Vedoucí práce: Daňhel, Jaroslav
Oponenti práce: Štok, Jan
Diplomová práce se zaměřuje na změny ve vývoji pojistného trhu v České republice za posledních třicet let a definuje propojenosti a zákonitosti mezi jeho jednotlivými subjekty z hlediska teoretického a praktického. Vyúsťuje do konkretizace korporátního pojištění a jeho specifik ve smyslu důležitosti a nezbytnosti pojišťovacích zprostředkovatelů – makléřů, což následně potvrzují tři zmíněné pojistné programy realizované jedním z nich.
Klíčová slova: Pojistný trh; Pojišťovací zprostředkovatel; Makléř; Pojišťovna; Klient
Název práce: The Corporate Insurance and its Current Trend
Autor(ka) práce: Tisová, Petra
Vedoucí práce: Daňhel, Jaroslav
Oponenti práce: Štok, Jan
The Diploma Thesis is dedicated to the development of the Czech Insurance Market in the past thirty years and determine the interconnection and rules among its participants from the theoretical and practical point of view. It results in specification of corporate insurance and its particularity taking into account the importance and indispensability of |Insurance Intermediaries – Brokers which proves three mentioned insurance programmes placed by one of them.
Klíčová slova: Client; Insurance Market; Insurance Intermediary; Insurance Company; Broker

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví