Strategická a finanční analýza firmy H+S BUSSI, s.r.o

Autor(ka) práce: Schmiegerová, Jitka
Vedoucí práce: Holečková, Jaroslava
Oponenti práce: Staňková, Anna
Diplomová práce se zabývá problematikou finanční a strategické analýzy, která byla aplikována na autobusovou společnost H+S Bussi s.r.o. v průběhu let 2013 až 2017. Práce je rozdělena na dvě půlky, teoretickou a praktickou. V první půlce je teoreticky popsána finanční a strategická analýza a její metody. V úvodu druhé půlky práce je představena společnost H+S Bussi, následuje aplikace teoretických poznatků na vybranou společnost, současně je představena i konkurenční společnost Gumdrop s.r.o., která je využita k porovnání dosažených výsledků.
Klíčová slova: finanční analýza; strategická analýza; H+S Bussi s.r.o.; horizontální a vertikální analýza; poměrové ukazatele; komplexní modely; analýza vnějšího a vnitřního okolí; SWOT analýza
Název práce: Financial a strategic analysis of the company H+S Bussi s.r.o
Autor(ka) práce: Schmiegerová, Jitka
Vedoucí práce: Holečková, Jaroslava
Oponenti práce: Staňková, Anna
The diploma thesis solves the problems of financial and strategic analysis, which was applied to the bus company H+S Bussi s.r.o. The thesis is divided into two halves, methodical and practical. In the first half is theoretically described financial and strategic analysis and its methods. The company H+S Bussi is introduced in the second half of the thesis, followed by the application of theoretical knowledge to the selected company and at the same time is introduced competitor Gumdrop s.r.o., which is used to compare achieved results.
Klíčová slova: strategic analysis; H+S Bussi s.r.o.; horizontal and vertical analysis; financial analysis; complex models; financial ratios; analysis of external and internal environment; SWOT analysis

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 2. 10. 2019