Sportovní motivace generace Y jako podnikatelská příležitost

Název práce: Sportovní motivace generace Y jako podnikatelská příležitost
Autor(ka) práce: Böhm, Tomáš
Vedoucí práce: Andera, Michal
Oponenti práce: Kolouchová, Denisa
Hlavní cíl této práce představuje identifikace podnikatelské příležitosti v oblasti sportu a její následný rozvoj na základě analýzy motivačních profilů u mladé generace a aplikace metody Lean Canvas. Metodou standardizovaného dotazníku The Sport Motivation Scale (Pelletier et al., 1995) budou identifikovány převažující formy motivace ke sportovním aktivitám vzhledem k individuálním charakteristikám respondentů. Standardizovaný dotazník je doplněn o otevřené otázky, které samotný konstrukt motivace rozšiřují o další proměnné. Soubor získaných informací umožňuje aplikaci metody Lean Canvas, prostřednictvím které je identifikována a rozvinuta podnikatelská příležitost vyplývající ze získaných poznatků. Konkrétní podoba příležitosti představuje organizované tréninky různorodých sportovních aktivit v přírodním prostředí, při nichž se vytvoří příslušná komunita s dlouhodobými vztahy a pravidelnou návštěvností.
Klíčová slova: sportovní motivace; vnější motivace; vnitřní motivace; podnikatelská příležitost; Lean Canvas
Název práce: Motivation of Generation Y to Participate in sport as a Business Opportunity
Autor(ka) práce: Böhm, Tomáš
Vedoucí práce: Andera, Michal
Oponenti práce: Kolouchová, Denisa
The main objective of this work is to identify business opportunities in the field of sport and its subsequent development based on the analysis of motivational profiles of the young generation and application of the Lean Canvas method. The prevailing forms of motivation for sports activities with respect to the individual characteristics of respondents are identified in this thesis by using the method of the standardized questionnaire The Sport Motivation Scale (Pelletier et al., 1995). The standardized questionnaire is supplemented by open questions, which extend the motivation construct itself by other variables. The set of acquired information enables the application of the Lean Canvas method, through which the business opportunity resulting from the acquired knowledge is identified and developed. The specific form of opportunity is an organized training of diverse sports activities in the natural environment, creating a relevant community with long-term relationships and regular attendance.
Klíčová slova: sport motivation; extrinsic motivation; intrinsic motivation; business opportunity; Lean Canvas

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská