Finanční analýza společnosti AF-Cityplan spol. s r.o

Název práce: Finanční analýza společnosti AF-Cityplan spol. s r.o
Autor(ka) práce: Bilousov, Roman
Vedoucí práce: Rýdlová, Barbora
Oponenti práce: Novák, Michal
Cílem této bakalářské práce je pomoci finanční analýzy zobrazit ekonomický vývoj projektové a inženýrské firmy AF-CITYPLAN s. r. o. za roky 2013–2018, zjistit důvody vzniklé finanční situace a zhodnotit celkové hospodaření. Její analýza byla provedena na základě informací, které jsou veřejně dostupné. Závěrečná práce je rozdělena do dvou částí. První je metodologická, jsou v ní popsány základní postupy, metody a poměrové ukazatele. Druhá část je praktická s aplikací metod a postupů při provádění finanční analýzy vybraného podniku. Práce končí kratším a stručnějším závěrem, ve kterém je zhodnocena celková finanční situace společnosti s vlastním komentářem a doporučením pro stabilizaci a vylepšení finanční situace.
Klíčová slova: Poměrové ukazatele; Aktivita; Zadluženost; Finanční analýza; Rentavilita; Likvidita; SWOT analýza
Název práce: Financial analysis of AF-CITYPLAN s. r. o
Autor(ka) práce: Bilousov, Roman
Vedoucí práce: Rýdlová, Barbora
Oponenti práce: Novák, Michal
The aim of this bachelor thesis is to show economic evolution of the development and engineering company AF-CITYPLAN s. r. o. from year 2013 until 2018, carring out a finance analysis, find out the reason of incurred financial position and evaluate general economic activities. The analysis was elaborated on public accessible information. The thesis is divided in two parts. The first part is methodical and describes essential processes, methods and financial ratios. The second part is practical with application of methods and processes used in financial analysis. The thesis ends with short and brief conclusion, with evaluation of the general financial position including personal annotation with recommendation how to stabilize and improve the financial situation.
Klíčová slova: Acticity ratios; Financial analysis; Financial rations; Profitability ratios; Liquidity ratios; SWOT analysis; Leverage ratios

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 10. 10. 2018