Název práce: Manažerské styly vedení a jejich vliv na motivaci zaměstnanců k pracovnímu výkonu
Autor(ka) práce: Ryskina, Xeniya
Vedoucí práce: Křečková Kroupová, Zuzana
Oponenti práce: Volfová, Jitka
Cílem práce je prozkoumat a porovnat styly vedení ve dvou firmách (Estée Lauder a L’Oréal) a zhodnotit jejich vliv na motivaci pracovníků. Práce má analytický charakter a vychází z použití metod deskriptivní a srovnávací analýzy. Výsledkem práce je závěr, který styl řízení přispívá k nejvyšší motivaci zaměstnanců k pracovnímu výkonu. Vzhledem k tomu, že se v praxi obvykle používá kombinovaný styl řízení, jsou rovněž vyjmenovány hlavní prvky a rysy vedení, které ovlivňují pracovní motivaci. V práci jsou také vyjmenovány nejvýznamnější motivační faktory pracovníků vybraných firem. Bakalářská práce se skládá z teoretické a praktické části. Teoretická část práce vychází ze sekundárních zdrojů informací. Praktická část práce částečně vychází ze sekundárních zdrojů informací o vybraných firmách, a především z primárních zdrojů: výsledků pozorování, polostrukturovaných rozhovorů a také z dotazníkového šetření, provedeného na výběrovém vzorku pracovníků Estée Lauder a L’Oréal.
Klíčová slova: styly vedení; motivace; management; řízení; manažer
Název práce: Management styles and their effect on employees motivation to work performance
Autor(ka) práce: Ryskina, Xeniya
Vedoucí práce: Křečková Kroupová, Zuzana
Oponenti práce: Volfová, Jitka
The main goal of this work is to identify and compare styles of management in two companies (Estée Lauder and L´Oréal) and evaluate their effect on employee motivation. The bachelor thesis has an analytical character and based on using of descriptive and comparative analysis methods. The result of the work is a conclusion, which style of management contributes to the highest motivation of employees to work performance. As a combined management style is usually used in practice, the main elements and features of management that influence work motivation are also listed. Bachelor thesis consists of theoretical and practical part. The theoretical part is based on secondary information sources. The practical part of the thesis is partly based on secondary sources of information about selected companies, and above all on primary sources: observation results, semi-structured interviews and a questionnaire survey conducted on a selected sample of Estée Lauder and L´Oréal workers.
Klíčová slova: motivation; management styles; manager; management

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací