Finanční analýza firmy A. W., spol. s r. o

Autor(ka) práce: Nguyen, Phuong Thao
Vedoucí práce: Dufková, Eva
Oponenti práce: Marek, Petr
Cílem této bakalářské práce je zjištění finančního zdraví společnosti A. W., spol. s r. o. pomocí finanční analýzy za období 2014–2018 a porovnání jak s konkurenčními společnostmi, tak i s odvětvím CZ-NACE 10.5. Práce je kombinací metodické a praktické části. V metodické části jsou popsány jednotlivé ukazatele. V této části je také vysvětlena terminologie a popsány jednotlivé postupy a vzorce. V praktické části jsou aplikovány vybrané ukazatele a pomocí interpretace výsledných hodnot jsou srovnány s hodnotami vybraných konkurenčních společností a s odvětvím.
Klíčová slova: A. W., spol. s r. o.; horizontální a vertikální analýza; finanční analýza; poměrové ukazatele; IN05
Název práce: Financial analysis of the company A. W., spol. s r. o
Autor(ka) práce: Nguyen, Phuong Thao
Vedoucí práce: Dufková, Eva
Oponenti práce: Marek, Petr
The aim of this bachelor thesis is to describe the financial health of the company A. W., spol. s r. o. through a financial analysis between the years 2014 and 2018 and compare it with both its competitors and the industry CZ-NACE 10.5. The thesis is a combination of a methodical and a practical part. The methodical part describes and defines individual indicators, methods and formulas. The practical part consists of interpretation of results of the analysis and also includes a comparison with competitive companies and the industry.
Klíčová slova: financial analysis; A. W., spol. s r. o.; horizontal and vertical analysis; ration indicators; IN05

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 18. 9. 2019