Finanční analýza MONETA Money Bank, a.s

Autor(ka) práce: Szita, Jiří
Vedoucí práce: Radová, Jarmila
Oponenti práce: Silberhornová, Lenka
Bakalářská práce je zaměřena na finanční analýzu MONETA Money Bank, a.s. – analýze aktiv a pasiv, analýze jednotlivých položek výkazu zisků a ztrát, analýze likvidity, rentability a kapitálové přiměřenosti. Tato práce je rozdělena do dvou základních částí. V první z nich je představena MONETA Money Bank, a.s., obecně popsána finanční analýza, její ukazatele a postup. V druhé části je provedena finanční analýza banky mezi lety 2014 a 2018. Pro porovnání ukazatelů provedené finanční analýzy MONETA Money Bank jsem si vybral banku s podobnou výší bilanční sumy – J&T Banku. V samotném závěru jsou shrnuty poznatky z analýzy a doporučení z nich vyplývající.
Klíčová slova: banka; likvidita; Finanční analýza; kapitálová přiměřenost; rentabilita; výkaz zisku a ztráty; rozvaha; zadluženost; regulatorní kapitál; úvěry; vklady u centrální banky; majetkové účasti; závazky; vlastní kapitál; zisk
Název práce: The financial analysis of MONETA Money Bank
Autor(ka) práce: Szita, Jiří
Vedoucí práce: Radová, Jarmila
Oponenti práce: Silberhornová, Lenka
The bachelor thesis focuses on the financial analysis of MONETA Money Bank, a.s. – analysis of assets and liabilities, analysis of individual items on the profit and loss account, analysis of liquidity, profitability and capital adequacy. This work is divided into two basic parts. The first one presents MONETA Money Bank, a.s., generally describes financial analysis, its indicators and the methodology applied. In the second part the financial analysis of the bank between the years 2014 and 2018 is carried out. To compare the indicators of MONETA Money Bank's financial analysis, I chose a bank with a similar balance sheet total – J&T Bank. The findings of the analysis and the recommendations coming out of them are summarized in the conclusion.
Klíčová slova: liquidity; capital adequacy; profitability; profit and loss account; balance sheet; indebtedness; regulatory capital; loans; deposits with the central bank; equity interests; equity; profit; liabilities; Financial analysis; bank

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví