Individuální vzdělávání na středních ekonomických školách

Název práce: Individuální vzdělávání na středních ekonomických školách
Autor(ka) práce: Černáč, Miroslav
Vedoucí práce: Berková, Kateřina
Oponenti práce: Vacínová, Tereza
Bakalářská práce pojednává o individuálním (domácím) vzdělávání na primárním a sekundárním stupni v České republice. Teoretická část vymezuje pojem individuální vzdělávání a na příkladu Školy Březová ukazuje, jak tato forma výuky funguje a na čem je založena. V praktické části autor analyzuje za pomoci dotazníkového šetření pohled na neprezenční formy studia. Na základě těchto odpovědí a vlastních zkušeností autor sestavil návrh na implementaci individuálního vzdělávání na střední ekonomické školy s úmyslem zavést tam tuto formu, protože v současnosti tato forma není legislativně na středních školách upravena a existuje tak pouze na primárním stupni.
Klíčová slova: Domácí vzdělávání; Formy vzdělávání; Ekonomické střední školy; Individuální vzdělávání
Název práce: Individual education at economical high schools
Autor(ka) práce: Černáč, Miroslav
Vedoucí práce: Berková, Kateřina
Oponenti práce: Vacínová, Tereza
This bachelor thesis talks about individual (home) education at primary and high schools in the Czech republic. Theoretical part explains term individual education on an example of Školy Březová, on which is seen how it works and what is it based on. In practical part the author analyses opinions on non-fulltime study form of education with help of surveys. Afterwards the author creates a suggestion for an implementation of this form on economical high schools based on results of survey, and also on his own experience with it as well. Author is making this suggestion, because at the moment czech law is not defining this term at high schools, and so it exists only at primary school.
Klíčová slova: Individual education; Home education; Forms of educations; Economical high schools

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Vzdělávání v ekonomických předmětech
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra didaktiky ekonomických předmětů