Komunikační strategie Fakulty mezinárodních vztahů na Instagramu

Autor(ka) práce: Hronová, Eliška
Vedoucí práce: Sadílek, Tomáš
Oponenti práce: Lipavská, Markéta
Cílem bakalářské práce je analýza komunikační strategie Fakulty mezinárodních vztahů, Vysoké školy ekonomické v Praze se zaměřením na Instagram a srovnání komunikační strategie FMV s vybranými českými a zahraničními instagramovými účty. Součástí práce jsou návrhy ke zlepšení komunikace na instagramovém účtu FMV a vyhodnocení dotazníku spokojenosti s Instagramem FMV.V teoretické části se práce zabývá pojmy jako je marketingový mix, komunikační mix, internetový marketing a komunikace na internetu. Dále je v teoretické části prezentována komunikační strategie vybraných českých univerzit, jsou tam popsané vybrané sociální sítě, především sociální sít Instagram a jeho hlavní funkce. V praktické části je popsána komunikační strategie Fakulty mezinárodních vztahů a Studentský PR tým FMV, který se o komunikaci na FMV stará. V praktické části je dále provedena komparace komunikační strategie FMV na Instagramu a komunikace vybraných českých a zahraničních univerzit.
Klíčová slova: Komunikační strategie; Sociální sítě; Instagram; Marketing; Fakulta mezinárodních vztahů; FMV
Název práce: The analysis of communication strategy of the Faculty of International Relations on Instagram
Autor(ka) práce: Hronová, Eliška
Vedoucí práce: Sadílek, Tomáš
Oponenti práce: Lipavská, Markéta
The aim of this bachelor thesis is to analyze the communication strategy of the Faculty of International Relations, University of Economics in Prague, focusing on Instagram and comparing the communication strategy of the FIR with selected Czech and foreign Instagram accounts. The bachelor thesis includes suggestions for improving communication on FIR Instagram account and evaluation of questionnaire that is focused on satisfaction with Instagram account of FIR.The theoretical part deals with terms such as marketing mix, communication mix, internet marketing and internet communication. Furthermore, in the theoretical part there is communication strategy of selected Czech universities presented, there are selected social networks described, especially the Instagram social network and its main functions. The practical part describes the communication strategy of the Faculty of International Relations and the Student PR team of FIR, which takes care of communication at the faculty. The practical part also compares the communication strategy of Instagram FMV and selected Czech and foreign universities.
Klíčová slova: Faculty of International Relations; Marketing; Instagram; Communication strategy; Social networks

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací