Nákupní kanály vietnamských obchodníků

Název práce: Nákupní kanály vietnamských obchodníků
Autor(ka) práce: Ha, Tuan Anh
Vedoucí práce: Cimler, Petr
Oponenti práce: Sadílek, Tomáš
Bakalářská práce se zabývá nákupními kanály vietnamských obchodníků. V dnešní době lze nalézt vietnamské "večerky" skoro všude na území České republiky, a proto je vhodné zjistit více o původu prodávaného zboží v těchto obchodech.Autor si vybral toto téma, protože by rád dokázal, že prodávané zboží ve vietnamských obchodech má dobrou kvalitu a také chtěl zjistit jakým způsobem tito obchodníci nakupují své zboží. Hlavní zkoumanou oblastí si vybral autor Liberecký kraj.Pro svůj výzkum použil metody pozorování a analýzy.Teoretická část práce se věnuje informacím o maloobchodě a její vlivy na ekonomiku. Dále o vietnamském podnikání a to jak z hlediska historie tak současnosti.Praktická část je rozdělena do dvou menších sekcí. V první sekci analyzuje autor jednu prodejnu v Libereckém kraji, za účelem sestavení vzoru vietnamského obchodu pro pozdější dotazování. V druhé sekci jsou shrnuty výsledky rozhovorů s vietnamskými majiteli obchodů.Na konci své práce autor porovnal své výsledky a došel k závěru, že vietnamští obchodníci v Libereckém kraji řídí a zásobují své obchody velice podobnými způsoby. Tato práce se zkoumá pouze malou část vietnamského podnikání a pro pochopení celého tématu je třeba více informací.
Klíčová slova: velkoobchod; maloobchod; Vietnam; prodávající; dodavatel
Název práce: Suppliers chain of Vietnamese traders
Autor(ka) práce: Ha, Tuan Anh
Vedoucí práce: Cimler, Petr
Oponenti práce: Sadílek, Tomáš
The bachelor thesis is about the Suppliers chain of Vietnamese traders. Nowadays, Vietnamese convenience stores can be found almost everywhere in the Czech Republic, and therefore it is important to find out the origin of the goods, which we are sold in these stores.The author chose this topic because he would like to prove that the goods, which are sold in Vietnamese stores are of good quality and also he wants to find out how these merchants buy their goods. The author chose the Liberec region as the main research area.He used observation and analysis methods for his research.The theoretical part deals with information about retail and its effects on the economy. Furthermore, about Vietnamese business and not only in terms of history but also the present.The practical part is divided into two smaller sections. In the first section, the author analyzes one store in the Liberec region, in order to compile a model of the Vietnamese store for the later questionnaire. The second section summarizes the results of interviews with Vietnamese shop owners.At the end of his work, the author compared his results and came to the conclusion that Vietnamese traders in the Liberec region run their stores and supply them in very similar ways. This work examines only a small part of Vietnamese business and more information is need for understanding the whole topic.
Klíčová slova: retail; Vietnam; seller; supplier; wholesale

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací