Vliv syndromu vyhoření na osobnost středoškolského učitele

Název práce: Vliv syndromu vyhoření na osobnost středoškolského učitele
Autor(ka) práce: Korb, Adam
Vedoucí práce: Vacínová, Tereza
Oponenti práce: Berková, Kateřina
Práce zkoumá povědomí o duševní hygieně a příčinách syndromu vyhoření u učitelů na středních školách. Zabývá se způsoby prevence a vypořádávání se se syndromem vyhoření a popisuje, jak obecně učitelé vstřebávají každodenní situace, se kterými se setkávají ve školním prostředí. Cílem je navrhnout optimální formu duševní hygieny. Tato problematika je předmětem šetření praktické části. Vyhodnocení vychází ze zkoumání vybraného učitele po dobu jednoho týdne.
Klíčová slova: Syndrom vyhoření; Osobnost učitele; Stres; Duševní hygiena
Název práce: Mengal hygiene of secondary school teachers. Influence of burnout on secondary school teachers' personality
Autor(ka) práce: Korb, Adam
Vedoucí práce: Vacínová, Tereza
Oponenti práce: Berková, Kateřina
The object of this bachelor’s thesis is to handle the issue of mental hygiene awareness and causes of occupational burnout of teachers on secondary schools. The thesis is focused on means of prevention and tackling of the aforementioned burnout and describes how teachers absorb everyday situations they have to deal with within school environment. The thesis is supposed to offer an optimal form of mental hygiene. This issue has been the subject of the theoretical part. The evaluation is based on observation of one selected teacher through one school week.
Klíčová slova: Stress; Mental hygiene; Personality of teachers; Burnout syndrome

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Vzdělávání v ekonomických předmětech
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra didaktiky ekonomických předmětů