Vnímání luxusní kosmetické značky Biotherm cílovou skupinou spotřebitelů

Název práce: Vnímání luxusní kosmetické značky Biotherm cílovou skupinou spotřebitelů
Autor(ka) práce: Nováková, Šárka
Vedoucí práce: Horová, Olga
Oponenti práce: Borovičková, Radka
Tato diplomová práce je vypracována na téma Vnímání luxusní kosmetické značky Biotherm cílovou skupinou spotřebitelů. Cílem této diplomové práce je prozkoumat, jak velké povědomí o značce Biotherm je mezi jejími cílovými spotřebiteli, jak tuto značku cílová skupina spotřebitelů vnímá a její postavení na trhu. Na základě analýzy marketingového mixu značky bylo zjišťováno, zda je správně nastavený marketingový mix. Práce je rozdělena na teoretickou a praktickou část. Teoretická část se soustředí na definici základních pojmů, které souvisí s luxusním kosmetickým průmyslem a marketingem luxusních značek. Část praktická se věnuje značce Biotherm a obsahuje kvalitativní výzkum s cílovou skupinou spotřebitelů a influencerkou pohybující se v tomto odvětví. Na základě zjištěných dat byla navrhnuta doporučení, která by měla pomoci se značce více zviditelnit a nastavit efektivnější komunikaci ke svým spotřebitelům.
Klíčová slova: luxus; luxusní značka; kosmetický průmysl; marketing luxusních značek
Název práce: Perception of luxury cosmetic brand called Biotherm by the target group of its consumers
Autor(ka) práce: Nováková, Šárka
Vedoucí práce: Horová, Olga
Oponenti práce: Borovičková, Radka
The content of the diploma thesis is dealing with the perception of luxury cosmetic brand called Biotherm by the target group of its consumers. The aim of the thesis is to find out how much the brand is known among its target consumers, how the consumers perceive the brand and the its position on the market. The analysis of the marketing mix determined whether the marketing mix was set up correctly. The thesis is divided into two parts: theoretical and practical part. The theoretical part focuses on the definition of basic concepts related to the luxury cosmetics industry and marketing of luxury brands. The practical part is devoted to the Biotherm brand and contains qualitative research with the target group of consumers and influencer operating in this sector. Based on the data, recommendations were proposed to help the brand become more visible and set up more effective communication with its consumers.
Klíčová slova: luxury brand; luxury industry; luxury; marketing of luxury brands

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská