Stylizovaná grafika ve videohrách

Název práce: Stylizovaná grafika ve videohrách
Autor(ka) práce: Dušek, Ondřej
Vedoucí práce: Bubeníček, Jan
Oponenti práce: Dušek, Václav
Má bakalářská práce se zabývá grafickými styly videoher se zaměřením na stylizovaný grafický styl a stylizovanou grafiku videoher. Na základě předchozích studií vymezím jednotlivé typy grafických stylů, individuálně je popíšu a porovnám mezi sebou. Následně se blíže zaměřím na stylizovanou grafiku a popíšu její obecné charakteristiky, historický vývoj, užívané postupy při tvorbě grafiky, výhody oproti ostatním stylům grafiky a jiné aspekty. Dále se v této práci zabývám analýzou stylizovaného grafického stylu konkrétní hry a praktické tvorby stylizovaného 3D modelu. Hlavním cílem této bakalářské práce je prozkoumání stylizované grafiky a její historie a vysvětlení jejích principů a smyslu, stejně jako jejího vlivu na samotnou hru a hráče. Za cíl mé práce také považuji seznámení čtenáře s tématikou grafických stylů videoher obecně. V rámci praktické části chci popsat proces tvorby stylizovaného 3D modelu, a představit rozhodovací procesy a úskalí, se kterými se tvůrce může setkat.
Klíčová slova: grafický styl; grafický design videoher; počítačová grafika; stylizovaná grafika; videohra
Název práce: Stylized graphics in video games
Autor(ka) práce: Dušek, Ondřej
Vedoucí práce: Bubeníček, Jan
Oponenti práce: Dušek, Václav
My bachelor‘s thesis deals with graphic styles of video games with a focus on stylized graphic style and stylized graphics in video games. On the basis of previous studies, I will define individual types of graphic styles, describe them individually and compare them. Subsequently, I will focus on stylized graphics and describe its general characteristics, historical development, techniques used in creating graphics, advantages over other styles of graphics and other aspects. Furthermore, in my thesis I deal with the analysis of the stylized graphic style of a particular game and the practical creation of a stylized 3D model. The main aim of this thesis is to explore stylized graphics and its history and explain its principles and meaning, as well as its impact on the game itself and the player. The aim of my thesis is also to acquaint the reader with the topic of graphic styles of video games in general. In the practical part I want to describe the process of creating a stylized 3D model, and introduce the decision-making processes and pitfalls that the creator may encounter.
Klíčová slova: graphical design of videogames; graphical style; computer graphics; stylized graphics; videogame

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Multimédia v ekonomické praxi
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky