Analýza využítí technologie blockchain v podniku

Název práce: Analýza využítí technologie blockchain v podniku
Autor(ka) práce: Dvoryaninov, Vladimir
Vedoucí práce: Karkošková, Soňa
Oponenti práce: Vencovský, Filip
Blockchain má obrovský potenciál ovlivnit obvyklý životní styl každého člověka. Tato technologie může změnit mnoho průmyslových odvětví a obchodních modelů. Základním úkolem této práce je analýza již existujících a možných způsobů využití technologie blockchain na řešení podnikových záležitostí. Tato bakalářská práce seznamuje čtenáře s pojmem blockchain, principem fungování této technologie-, popisuje chytré kontrakty a způsoby jejich užití. Zároveň se tato bakalářská práce věnuje analýze odborné literatury související s plánovanými způsoby využití technologie blockchain na řešení postavených cílů. Na základě metody Systematic Literature Review je v této práci popsán proces od stanovení výzkumných cílů a otázek až po vysvětlení výstupních dat. Po přečtení této práce by se tak čtenář seznámil s technologií blockchain, měl by rozumět základním principům fungování technologie a způsobům jejího využití v podniku.
Klíčová slova: Systematic Literature Review; blockchain; blockchain v podniku
Název práce: Analysis of using blockchain technologie in the business
Autor(ka) práce: Dvoryaninov, Vladimir
Vedoucí práce: Karkošková, Soňa
Oponenti práce: Vencovský, Filip
Blockchain has a huge potential to affect the usual lifestyle of every person. This technology can change many industries and business models. The main goal of this work is to analyze existing and possible ways of using blockchain technology to solve business issues. This bachelor thesis introduces the reader to the concept of blockchain, the principle of operation of blockchain technology, describes smart contracts and ways to use them. At the same time, this bachelor's thesis deals with the analysis of professional literature related to the planned ways of using blockchain technology to solve the set goals. Based on the Systematic Literature Review method, this work describes the process from setting research goals and questions to explaining the output data. After reading this work, the reader should get acquainted with the blockchain technology and understand the basic principles of technology and ways of using it in company.
Klíčová slova: blockchain; Systematic Literature Review; blockchain in business

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika