Moderní přístupy k vokální produkci v populární hudbě

Název práce: Moderní přístupy k vokální produkci v populární hudbě
Autor(ka) práce: Zeman, Lukas
Vedoucí práce: Tomášek, David
Oponenti práce: Mottl, Jaroslav
Práce popisuje problematiku produkce zpěvu se zaměřením na současnou populární hudbu. Teoretická část představuje techniky a přístupy k moderní produkci vokálů. V praktické části jsou přístupy a techniky využity při produkci reálné komerční skladby a poté podrobeny odbornému rozboru tří expertů z praxe. Práce čtenářům poskytuje teoretický základ, ale i praktické postupy, jak vyprodukovat moderně znějící vokální nahrávku. Práci využijí producenti, kteří chtějí proniknout do dané problematiky a poznatky využít k produkci své vlastní tvorby.
Klíčová slova: vokální producent; hudební produkce; vokální produkce; vokály; zpěv; hudba; populární hudba; hudební producent
Název práce: Vocal Production in Popular Music
Autor(ka) práce: Zeman, Lukas
Vedoucí práce: Tomášek, David
Oponenti práce: Mottl, Jaroslav
This thesis goes into detail about vocal production focused predominantly on the modern pop music. In the theoretical part, thesis describes various techniques to make good vocal recordings. In the practical part, thesis uses all the techniques to create commercially viable vocal recording. Recordings are then reviewed by three professionals with expertise in the field of music production. The thesis gives the reader theoretical basis and also practical knowledge to produce modern sounding vocal recordings. He or she may then use this thesis to help them make their own music.
Klíčová slova: vocal producer; vocals; singing; music producer; music; pop music; popular music

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Multimédia v ekonomické praxi
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky