Porovnání školních informačních systémů v České republice a na Ukrajině

Název práce: Porovnání školních informačních systémů v České republice a na Ukrajině
Autor(ka) práce: Shchur, Anastasiia
Vedoucí práce: Radváková, Věra
Oponenti práce: Blatný, Antonín
Bakalářská práce se zabývá porovnáním školních informačních systémů v České republice a na Ukrajině. Cílem této práce je porovnání vybraných školních informačních systémů pro střední školy v České republice a na Ukrajině a spokojenost jejich uživatelů. Pro dosažení cíle byly zvolené metodiky řízeného rozhovoru a dotazníkového šetření. Pro porovnání byly zvolené dva systémy a tři školy v každém státě, které vybrané systémy používají. Na základě zkušenosti dotazovaných uživatelů byla vytvořená sada doporučení pro jeden ze systémů.
Klíčová slova: Školní informační systém; Smarsy; Bakaláři
Název práce: The comparison of school information systems in Czech Republic and Ukraine
Autor(ka) práce: Shchur, Anastasiia
Vedoucí práce: Radváková, Věra
Oponenti práce: Blatný, Antonín
The bachelor thesis focuses on the comparison of school information systems in Czech Republic and Ukraine. The aim of this work is to compare selected school information systems for secondary schools in the Czech Republic and Ukraine and satisfaction of their users. In order to achieve the goal, the methodologies of controlled interview and questionnaire survey were chosen. For comparison were chosen two systems and three schools which use these systems. A set of recommendations for one of systems, which was based on the experience of the interviewed users, was created.
Klíčová slova: Smarsy; Bakalari; School information system

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika