Název práce: Zhodnotenie ekonomického vývoja a návrh finančnej stratégie BAŤA, akciová společnost
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom tejto bakalárskej práce je zhodnotenie ekonomického vývoja na základe finančnej analýzy a návrh finančnej stratégie spoločnosti Baťa, a.s. Práca sa skladá z dvoch hlavných častí: teoretickej a praktickej. V prvej časti sú definované základné pojmy a jednotlivé nástroje finančnej analýzy, ktoré sú následne použité v praktickej časti. Dôraz je kladený na horizontálnu a vertikálnu analýzu, pomerové ukazovatele, ekonomickú pridanú hodnotu a bankrotové a bonitné modely. Zdroje dát predstavujú výhradne voľne dostupné sekundárne zdroje v podobe účtovných výkazov, stránok Ministerstva priemyslu a obchodu či publikovaných článkov. Práca uvažuje aj s problematikou súčasnosti, a to pandémiou Covid-19. V závere práce sú identifikované silné a slabé stránky s príležitosťami a hrozbami, z ktorých sú pomocou SWOT matice navrhnuté stratégie do budúcnosti.
Klíčová slova: EVA; Finančná analýza; bankrotové modely; SWOT matica; Covid-19
Název práce: Zhodnocení ekonomického vývoje a návrh finanční strategie BAŤA, akciová společnost
Jazyk práce: Slovensky
Cílem této bakalářské práce je zhodnocení ekonomického vývoje na základě finanční analýzy a návrh finanční strategie společnosti Baťa, a.s. Práca se skládá ze dvou hlavních částí: teoretické a praktické. V první části jsou definovány základní pojmy a jednotlivé nástroje finanční analýzy, které jsou následně použity v praktické části. Důraz je kladen na horizontální a vertikální analýzu, poměrové ukazatele, ekonomickou přidanou hodnotu a bankrotní a bonitní modely. Zdroje dat představují výhradně volně dostupné sekundární zdroje v podobě účetních výkazů, stránek Ministerstva průmyslu a obchodu nebo publikovaných článků. Práce uvažuje i s problematikou současnosti, a to pandémii Covid-19. V závěru práce jsou identifikovány silné a slabé stránky s příležitostmi a ohroženími, ze kterých jsou za pomoci SWOT matice navržené strategie do budoucnosti.
Klíčová slova: Finanční analýza; EVA; bankrotní modely; SWOT matice; Covid-19
Název práce: Evaluation of economic development and proposal of financial strategy of Baťa, a.s
Jazyk práce: Slovensky
The aim of this bachelor ‘s thesis is an evaluation of the economic development and proposal of a financial management strategy of Baťa, a.s. Thesis is divided into 2 main parts: theoretical and practical. Financial analysis´ tools are described in theoretic part as well as the definition of financial analysis. There are highlighted absolute indicators, ratios, economic added value, bankrupt and solvent models. These methods are applied in practical part. Sources of information are financial statements (2015-2018), which are available publicly and websites of MPO. Moreover, the impact of pandemic Covid-19 is analyse and strategies and in conclusion are mentioned advantages, disadvantages, recommendations and suggested strategy is recommended accordingly. At the end of the thesis is a conclusion of the financial situation of the company.
Klíčová slova: Financial analysis; EVA; bankrputcy models; SWOT analysis; Covid-19

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Podniková ekonomika a management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie