Mapování současného stavu hudební klubové scény v ČR

Název práce: Mapování současného stavu hudební klubové scény v ČR
Autor(ka) práce: Chrastil, Pavel
Vedoucí práce: Šubrt, Daniel
Oponenti práce: Grosman, Jakub
Bakalářská práce se zabývá mapováním současné hudební klubové scény v České republice. Práce se orientuje především na kluby s živou hudební produkcí. Úvodní teoretická část se věnuje vymezení základních pojmů, seznámení s hudebním průmyslem a klubovou tématikou. V druhé části prostřednictvím dotazníkového šetření s provozovateli a majiteli klubů jsou zkoumány nejčastější realizované formy vystoupení, zaměření klubové dramaturgie a upřednostňovaných interpretů. Dále jsou v práci sledovány vybrané finanční ukazatele klubových a kulturních zařízení, návštěvnost konaných akcí v jednotlivých regionech a struktura rozpočtů hudebních klubů.
Klíčová slova: hudební průmysl; financování; Česká klubová scéna; hudební klub
Název práce: Mapping of the contemporary club scene in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Chrastil, Pavel
Vedoucí práce: Šubrt, Daniel
Oponenti práce: Grosman, Jakub
The bachelor thesis deals with the mapping of the contemporary music club scene in the Czech Republic. The work focuses mainly on clubs with live music production. The introductory theoretical part is devoted to the definitions of basic concepts, familiarisation with the music industry and club themes. In the second part, the most common forms of performances, the focus of club dramaturgy and preferred performers are examined through a questionnaire survey with managers and club owners. Furthermore, the thesis monitors selected financial indicators of clubs and cultural facilities, attendance of events in individual regions and the structure of music club budgets.
Klíčová slova: music industry; Czech club scene; music club; funding

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská