Strategická analýza společnosti Moira CZ, a.s

Autor(ka) práce: Hudcová, Terezie
Vedoucí práce: Špička, Jindřich
Oponenti práce: Krause, Josef
Cílem této bakalářská práce je analyzovat současnou situaci společnosti Moira CZ, a.s. a navrhnout efektivní a vhodnou firemní strategii. Práce se člení na teoretickou a praktickou část. Teoreticko-metodologická část se zabývá nástroji strategické analýzy, mezi které patří Porterův model pěti konkurenčních sil, matice McKinsey, SWOT analýza a matice TOWS. Následuje výčet nástrojů finanční analýzy, jako jsou rozdílové a poměrové ukazatele likvidity, rentability, aktivity a zadluženosti. Praktická část aplikuje teoretické poznatky na situaci společnosti Moira CZ, a.s.
Klíčová slova: poměrové ukazatele; Porterovy generické strategie; Porterův model pěti konkurenčních sil; konkurenční prostředí; matice McKinsey; absolutní ukazatele; strategická analýza; finanční analýza; SWOT analýza; matice TOWS; VRIO analýza; PESTLE analýza
Název práce: Strategic analysis of Moira CZ, a.s. company
Autor(ka) práce: Hudcová, Terezie
Vedoucí práce: Špička, Jindřich
Oponenti práce: Krause, Josef
This bachelor‘s thesis aims to analyze the current situation of the Moira CZ, a.s. company and suggest an effective and fitting business strategy. It consists of theoretical part and practical application. The theoretical part follows tools of strategic analysis, which are Porter’s Five Competitive Forces Model, McKinsey Matrix, SWOT analysis, and TOWS matrix. This part also includes methods of financial analysis based on financial ratios assessing liquidity, profitability, efficiency, and solvency. The second part is dedicated to the application of theoretical knowledge on the Moira CZ, a.s. company.
Klíčová slova: strategic analysis; competitive landscape; VRIO Analysis; PESTLE Analysis; SWOT analysis; TOWS Matrix; McKinsey Matrix; financial analysis; financial ratios; Porter’s Generic Strategies; Porter’s Five Competitive Forces

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Podniková ekonomika a management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie