Adopce inovací ve společnosti Lidl

Autor(ka) práce: Lukášová, Tereza
Vedoucí práce: Špaček, Miroslav
Oponenti práce: Mareš, Jan
První část práce se věnuje teoretickému vymezení pojmů inovace, inovační firma a teorii difuze inovací. Na ni navazuje popis metody Design Thinking a jejích jednotlivých modelů. Teoretická část je zakončena kapitolou o spotřebitelském chování, která zahrnuje modely spotřebitelského chování a faktory určující chování spotřebitele. V praktické části práce je nejprve představena společnost Lidl a její inovace. Následují jednotlivé fáze metody Design Thinking, ve kterých jsou prezentovány výsledky kvantitativního a kvalitativního výzkumu. V závěru práce autorka popisuje inovační model, který navrhla na základě výsledků výzkumu o adopci inovací společnosti Lidl.
Klíčová slova: Design Thinking; Bariéry přijetí; Inovační model; Dotazníkové šetření; Hloubkový rozhovor; Inovace; Míra ovlivnění
Název práce: Design Thinking
Autor(ka) práce: Lukášová, Tereza
Vedoucí práce: Špaček, Miroslav
Oponenti práce: Mareš, Jan
First part of this diploma thesis focuses on theoretical definition of the innovation as a term, as well as terms as innovative company and theory of the innovations. This is followed by description of Design Thinking method and its models. The chapter about the Consumer behavior, its models and factors defining buyer’s behavior is the last element of the theoretical part. Lidl Company and its innovations are introduced in the practical part of the diploma thesis. Next part covers individual phases of the Design thinking method and results of the quantitative and qualitative research and it is also a part of the practical part of the thesis. Final part is bringing innovative model, designed by author of the diploma thesis, based on the results from the research about the adoptions of the innovations of the Lidl.
Klíčová slova: Survey; In-depht interview; Level of influenc; Innovations; Lidl; Design Thinking; Barriers to admission; Inovation model

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská