Účetní a daňové souvislosti rozdělení obchodní společnosti

Název práce: Účetní a daňové souvislosti rozdělení obchodní společnosti
Autor(ka) práce: Pavlíková, Kamila
Vedoucí práce: Lukeš, Jáchym
Oponenti práce: Skálová, Jana
Bakalářská práce se zabývá přeměnami obchodních společností se zaměřením na rozdělení obchodní společnosti. Hlavním cílem práce je přiblížit tuto problematiku z účetního a daňovéhohlediska. V teoretické části práce jsou nejprve představeny jednotlivé typy přeměn obchodních společností a následně je podrobněji charakterizována právní úprava rozdělení společnosti. V dalších kapitolách jsou rozebrány účetní souvislosti spojené s tímto typem přeměny a následně i její daňové dopady. Praktická část této práce je věnována analýze rozdělení odštěpením na příkladu konkrétní společnosti z praxe.
Klíčová slova: přeměny společností; rozdělení; analýza; odštěpení
Název práce: Accounting and tax aspects of corporate spin-off
Autor(ka) práce: Pavlíková, Kamila
Vedoucí práce: Lukeš, Jáchym
Oponenti práce: Skálová, Jana
This bachelor thesis focuses on business transformations primarily on spin-offs. The main aim of the thesis is to approach this issue from accounting and tax view. In the theoretical part, the various kinds of business transformations are introduced, where the spin-offs arecharacterized in more detail. In the following chapters, I focus on accounting issues related to the transformation and its tax consequences. The practical part of this thesis deals with the analysis of a concrete spin-off executed in the Czech Republic.
Klíčová slova: business transformation; spin-off; analysis

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 3. 3. 2020