Vykazování trvalého snížení hodnoty dlouhodobých odepisovaných aktiv

Název práce: Vykazování trvalého snížení hodnoty dlouhodobých odepisovaných aktiv
Autor(ka) práce: Žáková, Kamila
Vedoucí práce: Bokšová, Jiřina
Oponenti práce: Randáková, Monika
Bakalářská práce se zabývá jednotlivými metodami odepisování dlouhodobých aktiv podle českých účetních standardů a provádí analýzu odpisových metod na fiktivním příkladu. První kapitola se věnuje odlišnostem dlouhodobého majetku z účetního hlediska, jeho oceňování, odpisování a vyřazení, přičemž druhá kapitola nahlíží na dlouhodobý majetek z daňového pohledu. Praktická část zobrazuje výzkum nejčastějších metod odpisování na vybraném vzorku nejvýznamnějších českých společností.
Klíčová slova: dlouhodobý majetek; metody odepisování; účetní a daňové odpisy
Název práce: Reporting of permanent decline in the value of long-term depreciated assets
Autor(ka) práce: Žáková, Kamila
Vedoucí práce: Bokšová, Jiřina
Oponenti práce: Randáková, Monika
The bachelor thesis describes individual depreciation methods of fixed assets according to Czech accounting standards and makes analysis of depreciation methods on fictitious example. The first chapter pays attention to differences of fixed assets from the accounting perspective, their valuation, depreciation and elimination, whereas the second chapter looks at fixed assets from the law perspective. The practical part displays research of the most common depreciation methods on the selected example of the most important Czech companies.
Klíčová slova: accounting and tax depreciation; fixed assets; depreciation methods

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 25. 2. 2020