Specifika finančního řízení neziskových organizací: případová studie Cesta domů

Název práce: Specifika finančního řízení neziskových organizací: případová studie Cesta domů
Autor(ka) práce: Šumník, Jakub
Vedoucí práce: Rýdlová, Barbora
Oponenti práce: Matyáš, Ondřej
Cílem této bakalářské práce je definovat specifika finančního řízení neziskových organizací a jejich odlišností od komerčního sektoru s užším zaměřením na neziskovou organizaci Cesta domů. Bakalářská práce se skládá ze dvou hlavních částí – teoretické a praktické. Úvodní metodická část popisuje jednotlivé finanční ukazatele neziskových organizací. V analytické části jsou následně rozebrány tyto ukazatele na případové studii neziskové organizace Cesta domů. Jako výzkumná metoda byl použit přístup kvantitativního výzkumu formou případové studie. Výsledkem práce je porovnání těchto dvou sektorů a následné doporučení pro nově vznikající neziskové organizace v tomto odvětví.
Klíčová slova: Cesta domů z.ú.; nezisková organizace; finanční řízení; finanční zdroje; paliativní péče; financování; finanční plán
Název práce: Specifics of financial management of non-profit organizations: case study Cesta domu
Autor(ka) práce: Šumník, Jakub
Vedoucí práce: Rýdlová, Barbora
Oponenti práce: Matyáš, Ondřej
The aim of this bachelor thesis is to define the specifics of financial management of non-profit organizations and their differences from the commercial sector with a closer focus on the non-profit organization called Cesta domů. The bachelor thesis consists of two main parts – theoretical and practical. The first methodological part describes the individual financial indicators of non-profit organizations. In the analytical part, these indicators are analyzed on a case study of the non-profit organization Cesta domů. The quantitative research approach in the form of a case study was used as a research method. The result of the work is a comparison of these two sectors and a subsequent recommendation for new non-profit organizations in this sector.
Klíčová slova: financial plan; non – profit organization; financial management; financial resources; palliative care; financing; Cesta domů z.ú.

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 21. 10. 2019