Finanční analýza společnosti na libovolné téma

Název práce: Finanční analýza společnosti na libovolné téma
Autor(ka) práce: Vykopalová, Lucie
Vedoucí práce: Huňáček, Pavel
Oponenti práce: Tučková, Zuzana
Cílem této bakalářské práce je zhodnotit finanční zdraví společnosti Bobcat CZ, a.s. mezi lety 2014 a 2018 prostřednictvím elementárních metod finanční analýzy. Informace byly čerpány z veřejně dostupných dat a z interních zdrojů společnosti.Práce se skládá z několika částí. Úvodní část představuje společnost a konkurenci, následná část popisuje finanční analýzu a její využití. Analytické části práce se zaměřují na analýzu absolutních a poměrových ukazatelů. Závěr práce se věnuje zhodnocení celkové finanční situace pomocí komplexních modelů.
Klíčová slova: poměrové ukazatele; finanční analýza ; vertikální analýza; bankrotní a bonitní model; horizontální analýza
Název práce: Financial analysis of company Bobcat CZ, a.s
Autor(ka) práce: Vykopalová, Lucie
Vedoucí práce: Huňáček, Pavel
Oponenti práce: Tučková, Zuzana
The aim of this bacherol thesis is evaluate the financial health of the company Bobcat CZ, a.s. based on elementary methods of financial analysis between years 2014 and 2018. The information was drawn up from public sources and internal sources of the company.The thesis consists of several parts. The selected company and competitors are introduced in the introductory. Next part describes financial analysis and its application. Chapters with analysis are concerned with practical aspects which involve horizontal and vertical analysis and ratio indicators. The conclusion of the thesis is devoted to evaluation of the overall financial situation using complex models.
Klíčová slova: financial analysis; horizontal analysis; vertical analysis; ratio indicators; bankruptcy and credibility model

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 30. 1. 2020
Datum podání práce: 1. 6. 2020
Datum obhajoby: 2020

Soubory budou k dispozici až po obhajobě práce.