Manažerská a sociální kybernetika v analýze neziskové organizace

Název práce: Manažérska a sociálna kybernetika v analýze neziskovej organizácie
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca je zameraná na sociálnu kybernetiku ako súčasť kybernetiky obecne, priblíženie jej teoretických základov a jej praktické využitie v oblasti neziskovej organizácie. Teoretická časť práce bližšie objasňuje čo to kybernetika je, jej históriu a prechod k sociálnej kybernetike ako aj ďalšie dôležité pojmy týkajúce sa danej problematiky. V praktickej časti budú teoretické poznatky sociokybernetiky a manažérskej kybernetiky použité pri prevedení analýzy na konkrétnej študentskej neziskovej organizácii. Nakoniec budú vyhodnotené výsledky stanovených hypotéz, týkajúcich sa analyzovanej neziskovej spoločnosti, ktoré prispejú ako zdroj doporučení a možných zlepšení zistenej situácie.
Klíčová slova: Kybernetika; nezisková organizácia; analýza firmy; Erasmus student network; ESN VŠE Praha; Manažérska kybernetika; Sociálna kybernetika
Název práce: Manažerská a sociální kybernetika v analýze neziskové organizace
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práce je zaměřena na sociální kybernetiku jako součást kybernetiky obecně, přiblížení její teoretických základů a její praktické využití v oblasti neziskové organizace. Teoretická část práce blíže objasňuje co to kybernetika je, její historii a přechod k sociální kybernetice jakož i další důležité pojmy týkající se dané problematiky. V praktické části budou teoretické poznatky sociokybernetiky a manažerské kybernetiky použité při provedení analýzy na konkrétní studentské neziskové organizaci. Nakonec budou vyhodnoceny výsledky stanovených hypotéz, týkajících se analyzované neziskové společnosti, které přispějí jako zdroj doporučení a možných zlepšení zjištěné situace.
Klíčová slova: Erasmus student network; ESN VŠE Praha; nezisková organizace; analýza firmy; Kybernetika; Sociální kybernetika; Manažerská kybernetika
Název práce: Management and Social cybernetics in the analysis of a non-profit organization
Jazyk práce: Slovensky
Diploma thesis is focused on social cybernetics as a part of cybernetics in general, approaching its theoretical foundations and its practical use in the field of non-profit organization. The theoretical part of the work clarifies what cybernetics is, its history and transition to social cybernetics, as well as other important concepts related to the issue of this thesis. In the practical part, theoretical knowledge of socio-cybernetics and management cybernetics will be used in performing an analysis on a specific student non-profit organization. Finally, the results of the established hypotheses concerning the analysed non-profit company will be evaluated, which will contribute as a source of recommendations and possible improvements to the identified situation.
Klíčová slova: Social cybernetics; Management cybernetics; non-profit organization; company analysis; Erasmus student network; ESN VSE Prague ; Cybernetics

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační management
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky