Aplikácia kryptomien v praxi

Název práce: Aplikácia kryptomien v praxi
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práce sa zaoberá možnosťami, ktoré majú virtuálne meny v súčasnosti. Na základe rozsiahlejšieho prieskumu mapuje, ako uplatniť či spotrebovať kryptomeny vo svete a na území Slovenskej republiky. Získané dáta sú použité na definíciu bežného užívateľa, resp. na definíciu prostredia a predpokladov k používaniu kryptomien. Definované sú parametre ako užitočnosť danej technológie a aké je ľahké ju používať z užívateľského hľadiska. Získané výsledky sú aplikované metodikou Technology acceptance model, ktorej cieľom je špecifikovať, aké je skutočné využitie potenciálu kryptomien.
Klíčová slova: TAM; ethereum; technology acceptance model; kryptomeny na Slovensku; bitcoin
Název práce: Application of cryptocurrencies
Jazyk práce: Slovensky
The objective of this thesis is to find out, what options cryptocurrencies can nowadays offer. Based on extensive research it defines how it is possible to use cryptocurrencies worldwide and in the territory of Slovak republic. Later on, a typical user as well as his environment is being described. However, to be able to tell what leads into usage of this relatively new technology, a preconditions that would support its usage must be defined. In order to be able to apply Technology acceptance model, a parameters like perceived usefulness and perceived ease-of-use needs to be discovered. The purpose of applying this methodology is to create an overview, what is the real usage of abilities of cryptocurrencies.
Klíčová slova: bitcoin; ethereum; technology acceptance model; TAM; cryptocurrencies in Slovakia
Název práce: Aplikácia kryptomien v praxi
Jazyk práce: Slovensky
Klíčová slova: ethereum; kryptomeny na Slovensku; bitcoin; technology acceptance model; TAM