Srovnávací finanční analýza českých výrobců papíru a papírenských výrobků

Název práce: Srovnávací finanční analýza českých výrobců papíru a papírenských výrobků
Autor(ka) práce: Matušínský, Michal
Vedoucí práce: Marek, Petr
Oponenti práce: Heršálek, Petr
Cílem této bakalářské práce je provést finanční analýzu a následně prognózu budoucího vývoje vybraných společnostní papírenského průmyslu jimiž jsou PAPÍRNY BRNO a.s., Mondi Štětí a.s., OP Papírna, s.r.o. a Papírna Aloisov a.s. Práce je rozdělena na dvě hlavní části. V metodické části práce jsou vymezeny postupy, metody a vzorce použité při zpracování finanční analýzy. Praktická část se skládá z představení jednotlivých společností, horizontální a vertikální analýzy účetních výkazů, poměrových ukazatelů, bonitních a bankrotních modelů a prognózy budoucího vývoje. Finanční analýza je prováděna na základě veřejně dostupných dat v období let 2015 až 2019. Na základě provedené finanční analýzy je pak provedena prognóza budoucího vývoje pro rok 2020.
Klíčová slova: PAPÍRNY BRNO; Mondi Štětí; prognóza budoucího vývoje; OP Papírna; Papírna Aloisov; finanční analýza
Název práce: Comparative financial analysis of Czech producers of paper and paper products
Autor(ka) práce: Matušínský, Michal
Vedoucí práce: Marek, Petr
Oponenti práce: Heršálek, Petr
The aim of this bachelor thesis is to perform a financial analysis and forecast of future development of selected companies from the paper industry which are PAPÍRNY BRNO a.s., Mondi Štětí a.s., OP Papírna, s.r.o. and Papírna Aloisov a.s. The thesis consists of two main parts. In the methodical part are defined methods and formulas used in the practical part. The practical part consists of introduction of the analyzed companies, horizontal and vertical analysis of financial statements, ratio indicators, creditworthy and bankruptcy models and forecast of future development. Financial analysis is made based on publicly available data for years from 2015 to 2019. Based on the financial analysis is made the forecast of future development for 2020.
Klíčová slova: PAPÍRNY BRNO; Mondi Štětí; OP Papírna; Papírna Aloisov; forecast of future development; financial analysis

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku