Mediální reflexe Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Autor(ka) práce: Nguyen, Dana Linh
Vedoucí práce: Kubaš, Mario
Oponenti práce: Hucková, Barbara
Bakalářská práce se zabývá prezentací a medializací největší módní přehlídky v České republice, Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Jejím cílem je analýza, vyhodnocení a komparace tiskových zpráv a mediálních výstupů třech ročníků události, v období mezi lety 2018–2020. V teoretické části se věnuje médiím, metod jejich výzkumu, a především přeměnou kulturní události na událost mediální prostřednictvím procesu mediace se zvláštním důrazem na úlohu tiskových zpráv. Dále popisuje faktory, které ovlivňují výběr zpráv a koncepty gatekeepingu, agenda-settingu a zpravodajských hodnot. Praktická část poskytuje základní informace o zkoumané události a následně využívá kvantitativní obsahovou analýzu k rozboru jejích tiskových zpráv a mediálních výstupů. Na závěr jsou shrnuty poznatky z provedené analýzy a vyhodnoceny stanovené hypotézy.
Klíčová slova: Mercedes-Benz Prague Fashion Week; výzkum médií; kvantitativní obsahová analýza
Název práce: The Media Reflection of Mercedes-Benz Prague Fashion Week
Autor(ka) práce: Nguyen, Dana Linh
Vedoucí práce: Kubaš, Mario
Oponenti práce: Hucková, Barbara
The bachelor thesis deals with the presentation and media coverage of the largest fashion show in the Czech Republic, Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Its aim is to analyze, evaluate and compare the press releases and media outputs of the three years of the event in the period between 2018 and 2020. The theoretical part is focused on the media, methods of their research, and especially the transformation of a cultural event into a media event through a mediation process with special emphasis on the role of press releases. Furthermore, it also describes the factors that influence the selection of reports and the concepts of gatekeeping, agenda-setting and news values. The practical part provides basic information about the researched event and then uses quantitative content analysis to analyze its press releases and media outputs. Finally, the findings of the analysis are summarized and the established hypotheses are evaluated.
Klíčová slova: media research; quantitative content analysis; Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská