Investiční nástroje určené pro retailového investora

Název práce: Investiční nástroje určené pro retailového investora
Autor(ka) práce: Maiová, Thuy Dung
Vedoucí práce: Brada, Jaroslav
Oponenti práce: Havel, Radek
Bakalářská práce se zabývá analýzou investičních produktů, které jsou vhodné pro retailového investora. Jedná se především o produkty, které jsou běžně dostupné a nevyžadují vysoký počáteční kapitál. Součástí práce je také charakteristika investičního profilu retailového investora a vysvětlení podstaty investování. Bakalářská práce se skládá z podkapitol, které popisují jednotlivé investiční produkty, jejich charakteristiky na základě výnosu, likvidity a rizika, způsob jejich zainvestování a informace o nákladech souvisejících s investováním. Porovnávání finančních nástrojů a jejich poskytovatelů mezi sebou má za cíl pomoc investorovi optimalizovat výši veškerých nákladů při investování.
Klíčová slova: doplňkové penzijní spoření; retailový investor; investování; investice; stavební spoření; kolektivní investování; podílové fondy; ETFs; kryptoměny
Název práce: Investment products for a retail investor
Autor(ka) práce: Maiová, Thuy Dung
Vedoucí práce: Brada, Jaroslav
Oponenti práce: Havel, Radek
The bachelor thesis deals with the analysis of investment products that are suitable for a retail investor. These are mainly products that are commonly available and do not require high initial capital. Part of the thesis is also the characteristics of the investment profile of a retail investor and an explanation of the nature of investing. The bachelor thesis consists of subchapters that describe individual investment products, their characteristics based on yield, liquidity and risk, provide information on how to invest and information about costs related to investing. The comparison of financial instruments and their providers with each other aims to help the investor optimize the amount of all investment costs.
Klíčová slova: building savings; supplementary pension savings; retail investor; investing; investments; collective investment; mutual funds; ETFs; cryptocurrencies

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra měnové teorie a politiky