Kúpny rozhodovací proces zákazníkov na trhu plaviek z hľadiska vybranej značky

Název práce: Kúpny rozhodovací proces zákazníkov na trhu plaviek z hľadiska vybranej značky
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom diplomovej práce je preskúmať nákupný rozhodovací proces zákazníkov značky Bikini Sorbet s účelom identifikovať faktory, ktoré sú pre zákazníka podstatné, aby postupoval ďalej v rozhodovacom procese až k samotnému nákupnému rozhodnutiu. Ďalším cieľom práce je segmentácia trhu plaviek v Česku s využitím MML-TGI dát. Pre naplnenie cieľov, sú v práci skombinované viaceré metódy. Konkrétne rešerš odbornej literatúry týkajúcej sa kúpneho rozhodovacieho procesu, kvalitatívny výskum pre pochopenie priebehu kúpneho rozhodovacieho procesu a faktorov, ktoré ho ovplyvňujú, reakciou na ktorý nastupuje kvantitatívny výskum. Doplnkom je spracovanie segmentácie trhu plaviek v Českej republike pre podchytenie rámcových segmentov trhu. Získané výstupy z výskumov v práci sú použité na návrh odporúčaní pre značku Bikini Sorbet, a to vo vzťahu k jej ďalšiemu tržnému zacieleniu, budúcim marketingovým aktivitám a k podobe budúceho webu.
Klíčová slova: Kúpny rozhodovací proces; Spotrebné chovanie; Segmentácia
Jazyk práce: Slovensky
Cílem diplomové práce je prozkoumat nákupní rozhodovací proces zákazníků značky Bikini Sorbet s identifikovanými faktory, které jsou pro zákazníka nezbytné, čím dál postupují v rozhodovacím procesu až k samotnému nákupnímu rozhodnutí. Dalším cílem práce je segmentace trhu plavek v Česku s využitím MML-TGI dat. Pro naplnění cílů, jsou v práci zkombinované různé metody. Konkrétně rešerše odborné literatury, která se týká kupního rozhodovacího procesu, kvalitativní výzkum pro pochopení průběhu kupního rozhodovacího procesu a faktorů, které ho ovlyvňují. Reakcí na kvalitativní výzkum je výzkum kvantitativní. Doplňkem je zpracování segmentace trhu plavek v České republice pro podchycení rámcových segmentů trhu. Získané výstupy z výzkumu v práci jsou použity na návrh doporučení pro značku Bikini Sorbet, a to ve vztahu k jejímu dalšímu tržnímu zacílení, budoucím marketingovým aktivitám a k podobě budoucího webu.
Klíčová slova: Kupní rozhodovací proces; Spotřební chování; Segmentace
Název práce: Purchasing decision-making process of customers in the swimwear market in terms of the selected brand
Jazyk práce: Slovensky
The objective of the diploma thesis is to examine the purchasing decision-making process of Bikini Sorbet customers to identify factors that are essential for the customer to proceed in the decision-making process to the purchase decision itself. Another objective of the thesis is segmentation of swimwear market in Czech Republic using MML-TGI data. To meet the objectives, several methods are combined. Specifically, a resources research of literature on the purchasing decision-making process, qualitative research to understand the purchasing decision-making process and factors that has influence on it, in response to which quantitative research enters. Afterwards, the segmentation of swimwear market in Czech Republic is conducted in order to capture market segments. The results obtained from the research are used for recommendations proposal for Bikini Sorbet, in relation to brand´s further market targeting, future marketing activities and the form of future website.
Klíčová slova: Purchasing decision-making process; Consumer behaviour; Segmentation

Studijní program / obor: Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská