Online propagace malého internetového obchodu

Název práce: Online propagace malého internetového obchodu
Autor(ka) práce: Purnochová, Jana
Vedoucí práce: Kubálková, Markéta
Oponenti práce: Topolová, Ivana
Diplomová práce s názvem Online propagace malého internetového obchodu se zabývá problematikou propagace internetového obchodu na internetu a vytvořením komunikačního mixu online. V první části práce stručně nastiňuje teorii online marketingu. První kapitola definuje pojem marketing, představuje jeho cíle a komunikační mix na internetu, popisuje také statistiky spojené s využíváním internetu a internetovou reklamou v České republice. Druhá kapitola práce se již zaměřuje na praktickou aplikaci vybraných forem propagace na modelový internetový obchod prodávající sportovní oblečení. Poslední kapitola se poté věnuje vyhodnocení jednotlivých částí online komunikačního mixu, porovnání placených druhů propagace s ohledem na objednávky a návštěvnost obchodu a sestavení doporučení, která by mohla být přínosná pro internetové obchody se srovnatelnou charakteristikou.
Klíčová slova: Online marketing; propagace; internet; komunikační mix na internetu; internetový obchod; případová studie
Název práce: Online propagation of a small e-commerce
Autor(ka) práce: Purnochová, Jana
Vedoucí práce: Kubálková, Markéta
Oponenti práce: Topolová, Ivana
This dissertation titled Online propagation of a small e-commerce is focused on the propagation of the e-commerce on the Internet and on the online communication mix creation. At the beginning it briefly outlines the online marketing theory. The first chapter defines the term marketing and shows its targets, presents communication mix on the Internet, then it describes the czech statistics of the use of the internet and of online promotion. The second chapter is then focused on the application of some forms of propagation to the model e-commerce, which is selling sports clothes. The last part of the dissertation evaluates particular parts of the online communication mix and compares the paid promotion with regard to the orders and to the e-commerce attendance. In the end there are drawn up some recommendations, which could be useful for some similar e-commerces.
Klíčová slova: the Internet; case study; Communication Mix on the Internet; e-commerce; propagation; Online marketing

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací