Strategická analýza a její dopady na marketingový mix firmy Gentleport

Autor práce: Ho Si, Quyet
Vedoucí práce: Vávra, Oldřich
Osoba oponující práci: Horovič, Michael

Název práce: Strategická analýza a její dopady na marketingový mix firmy Gentleport
Abstrakt: Diplomová práce se zabývá analýzou strategie prodejny (značky) Gentleport na trhu. Gentleport obchoduje s pánskými doplňky dovozenými z Anglie. Teoretická část obsahuje základní pojmy a definice, které jsou dále využívány v praktické části. Praktická část zahrnuje představení společnosti a analýzu marketingového mixu, marketingového prostředí, které obsahuje významné subjekty (konkurence, dodavatel, zákazník) a důležité faktory (politické, ekonomické, sociální, technické) ovlivňující chod společnosti. V závěru práce je celkové hodnocení výsledků analýzy, z čehož bude plynout návrh konkrétních opatření pro zlepšení a optimalizaci provozu obchodu.
Klíčová slova: Gentleport; internetový obchod; Le Premier; Anglie; eshop

Studijní program a Studijní obor: Ekonomika a management/Podniková ekonomika a management
Název fakulty: Fakulta podnikohospodářská
Název katedry: Katedra marketingu

Překlad názvu: Strategic Analysis and its impacts on company's marketing mix Gentleport
Abstrakt: This thesis analyzes the strategy of introducing store (brand) Gentleport on the market that trades with men's accessories imported from England. Theory contains basic concepts, definitions, which will be used in the practical part. The practical part includes introduction of the company and marketing mix analysis, marketing environmental analysis, which includes a significant number of subjects (competitors, suppliers, customers) and important factors (political, economic, social, technical) influencing on firm's operations. In the end will be the overall outcome of the analysis, from which will be proposing specific measures for improving and optimizing store performance.
Klíčová slova: Gentleport; internet shop; eshop; England; Le Premier

Název fakulty: Faculty of Business Administration