Metodický postup zavedení doporučovacího systému s využitím nástroje Soyka

Název práce: Metodický postup zavedení doporučovacího systému s využitím nástroje Soyka
Autor(ka) práce: Müller, Petr
Vedoucí práce: Gála, Libor
Oponenti práce: Fanta, Michal
Tato diplomová práce se zabývá problematikou personalizace obsahu, specificky doporučovacími systémy. Cílem práce je navrhnout metodický postup zavedení doporučovacího systému v prostředí elektronického obchodování s využitím IT nástroje Soyka. Na základě teoretického vymezení doporučovacích systémů a jejich technologických přístupů jsou identifikovány funkce personalizačních nástrojů, které přímo souvisí s doporučovacími systémy. Dle identifikovaných funkcí je vymezena pozice nástroje Soyka, který je předmětem navrženého metodického postupu. Přínosem práce je vytvoření a publikace metodického postupu, který lze využít v praxi, a to všemi osobami, které jsou zainteresované na projektech zavádění nástroje Soyka.
Klíčová slova: Doporučovací systémy; Personalizace; MMSP; Elektronické obchodování; nástroj Soyka
Název práce: Methodology of implementing a recommender system using the Soyka tool
Autor(ka) práce: Müller, Petr
Vedoucí práce: Gála, Libor
Oponenti práce: Fanta, Michal
This diploma thesis is focused on content personalization and specifically on recommender systems. The aim of the thesis is to propose a methodology of recommender system implementation in e-commerce using the IT tool Soyka. Functions of personalization tools which directly support recommender systems are identified on the basis of a theoretical description of recommender systems and their technological approaches. Based on these identified functions the tool Soyka is classified. The main contribution of the thesis is the created and published methodology which is ready to be used on real implementation projects by anyone involved.
Klíčová slova: Soyka tool; E-commerce; Recommender systems; Personalization; MMSP

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií