Analýza marketingového mixu vybrané společnosti v oblasti cestovního ruchu

Název práce: Analýza marketingového mixu vybrané společnosti v oblasti cestovního ruchu
Autor(ka) práce: Pavlátová, Lucie
Vedoucí práce: Svoboda, Petr
Oponenti práce: Oberhel, Martin
Cílem této bakalářské práce je analýza marketingového mixu vybrané společnosti, která se zabývá poskytováním služeb v oblasti cestovního ruchu. Kvalifikační práce je rozdělena na dvě základní části. První část, teoretická, rozebírá teorii marketingu obecně, specifika marketingu v terciárním sektoru, představuje SWOT analýzu a popisuje jednotlivé složky rozšířeného marketingového mixu 8P. Druhá část, praktická, charakterizuje společnost Hotel Palcát, analyzuje její marketingový mix 8P a pro lepší hodnocení společnosti využívá i nástroje SWOT analýzy. Konec práce je věnován shrnutí a doporučením pro zlepšení aktuálního stavu, která by umožnila společnosti lépe prosperovat.
Klíčová slova: Marketingový mix; SWOT analýza; Marketing; 8P; Cestovní ruch
Název práce: Analysis of Marketing Mix Tools of a chosen Company in the Sphere of Tourism
Autor(ka) práce: Pavlátová, Lucie
Vedoucí práce: Svoboda, Petr
Oponenti práce: Oberhel, Martin
The aim of this bachelor thesis is marketing mix analysis of a chosen company whose main business is providing services in tourism. This thesis is composed from two basic parts. The first one, theoretical, is focused on definition of marketing with description of specifics of services marketing, presents SWOT analysis and describes parts of extended marketing mix in detail. The second part, practical, apply knowledge presented in the theoretical part to real company Hotel Palcát. This part includes brief introduction of the company and analyses its marketing mix 8P. For better evaluation of this company, the SWOT analysis is also used. The end of the thesis is dedicated to summary of actual state of marketing mix and proposes some ideas for improvement for better performance of the company.
Klíčová slova: 8P; Marketing mix; Tourism; Marketing; SWOT analysis

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management